Rzecznik PiS: Wynik sfałszowany na różnych etapach. Potrzebna komisja śledcza

Styczeń 30th, 2015 by administrator

– Żeby rzetelnie wykazać (fałszerstwa wyborcze – red.) potrzeba komisji śledczej, ale wszystkie przesłanki wskazują, że wyniki zostały sfałszowane na różnych etapach – stwierdził Marcin Mastalerek, rzecznik PiS-u.

Zdaniem posła, dowodem na to ma być liczba nieważnych głosów. – Demokracja się rozwija, a takich głosów jest co chwila więcej – stwierdził poseł.

Rzecznik PiS: Wynik sfałszowany na różnych etapach. Potrzebna podkomisja śledczaŹródło –

Prezydent Zamościa pozwał Kaczyńskiego w trybie wyborczym. Wyrok 25 listopada

Styczeń 28th, 2015 by administrator

25 listopada Sąd Okręgowy w Zamościu, w trybie wyborczym ogłosi wyrok w sprawie, w której Jarosław Kaczyński, prezes PiS został pozwany przez prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego. Jarosław Kaczyński nie stawił się na rozprawie 24 listopada. Zamoyski oskarżył prezesa PiS o rozpowszechnianie nieprawdziwych i szkalujących go informacji.
Iwona Lipko, która prowadzi tę sprawę, poinformowała, że pełnomocnicy Jarosława Kaczyńskiego wysłali do Sądu Okręgowego wniosek o odroczenie rozprawy. Wtedy też reprezentujący Marcina Zamoyskiego Szczepan Semczuk wniósł o rozpoznanie sprawy pod spodem nieobecność byłego premiera.

Jako dowód w tej sprawie zostało przedstawione nagranie z wystąpienia prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego w Zamościu. Podczas wystąpienia, Kaczyński wytknął Marcinowi Zamoyskiemu sprawę pałacu w Klemensowie, mówiąc, że „załatwił za pomocą wojewody lubelskiego odzyskanie pałacu”. Ta wypowiedź sprawiła, że Zamoyski zdecydował się rozstrzygnąć całą sprawę w sądzie.

Prezydent Zamościa chce, by Jarosław Kaczyński zapłacił 100 tys. zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu. Oprócz tego domaga się sprostowania w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz rekoncyliacji. Zamojski

„Kaczyński nie jest w stanie zastanowić się, dlaczego ludzie go nie wybierają”

Styczeń 26th, 2015 by administrator

– Wielki problem z tym modelem opozycyjności, kto uprawia Jarosław Kaczyński to jest to, że jeśli się z nim nie zgadzamy, mówię o tych milionach Polaków, którzy cały czas chodzą i głosują przeciw Kaczyńskiemu, to on ma im do powiedzenia tylko jedną rzecz – jesteście zdrajcami, agenturą, jesteście głupi, bo słuchacie głupich mediów. Nie jest w stanie zastanowić się sam ponad sobą, co jest w nim takiego, że go ludzie nie wybierają – powiedział Michał Kamiński.

Były europoseł skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego z sobotniego marszu w Warszawie: fałszerstwem jest sytuacja, w której władza po wyborach wpływa na sądy, z udziałem prezydenta RP i prezesów najważniejszych sądów w Polsce.

Prezesi Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i NSA wyrazili oburzenie tymi słowami. We wspólnym liście napisali, że tą wypowiedzią Kaczyński nawiązuje do najgorszych zwyczajów walki politycznej w PRL.

„Kaczyński nie jest w stanie zastanowić się, dlaczego ludzie go niekoniecznie wybierają”Źródło –

Uciekł zatrzymany w Polsce szwajcarski bankier

Styczeń 25th, 2015 by administrator

Jürg H., zatrzymany w Polsce szwajcarski bankier, uciekł. Sąd zwrócił mu poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych. Bankier jest poszukiwany w Niemczech za pomoc w wyłudzeniach na dużą skalę, których dokonywał były prezes Bayernu Monachium Uli Hoenessa – podaje RMF 24. Sytuacja zaistniała przez pierwotną decyzję o niezastosowaniu aresztu, którą uchylił sąd odwoławczy.

Zgodnie z sądowym nakazem, zatrzymany pod spodem koniec października Jürg H., zgłaszał się na policję do 11 listopada. Później przestał się meldować policji. Nie było go też pod spodem wskazanym adresem. pod spodem koniec miesiąca podjęto decyzję, aby rozpatrzyć na dopiero co wniosek o areszt wobec Szwajcara. Sąd uchylił decyzję sądu 27 listopada i nakazał jej ponowne rozpatrzenie. Sprawiło to, że należy było oddać kaucję, ponieważ uchylono o niej postanowienie.

Kilkanaście dni temu sąd okręgowy decydował ponownie o bankierze. Wtedy prawdopodobnie nie było go już w Polsce. O wystawieniu za nim listu gończego sąd zadecydował 12 grudnia. Nakazał też ubezwłasnowolnienie.

RMF 24

Napad na bank w Sosnowcu. Policja zastrzeliła jednego ze sprawców

Styczeń 25th, 2015 by administrator

Dwóch mężczyzn zostało przyłapanych przez patrol policji na próbie obrabowania placówki jednego z banków w Sosnowcu.

W trakcie akcji jeden z przestępców trzymający przedmiot wspominający giwera nie chciał podporządkować się poleceniom funkcjonariuszy i został postrzelony. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Drugi ze sprawców został zatrzymany.

Napad na bank w Sosnowcu. Policja zastrzeliła pewnego ze sprawcówŹródło –

Problem z dopalaczami narasta. 3 razy więcej zatruć niż rok temu

Styczeń 24th, 2015 by administrator

W 2014 roku ilość zatruć środkami psychoaktywnymi wzrosła trzykrotnie. Blisko 2 tysiące osób potrzebowało pomocy lekarza po zażyciu dopalaczy – podaje „Rzeczpospolita”. Najwięcej przypadków zatruć dopalaczami było w województwie łódzkim. Co czwarty taki przypadek odnotowano właśnie w tym regionie. Eksperci twierdzą, że wpływ na to ma fakt, że w Pabianicach działa ok. 20 firm trudniących się biznesem dopalaczowym.

Zdaniem specjalistów skuteczną formą walki z dopalaczami byłaby zmiana prawa. W Wielkiej Brytanii i Francji wprowadzono rozwiązania, które sprawiają, że wymiana jednego ze składników w środkach psychoaktywnych nie powoduje, że dopalacz staje się prawowity.

Kula za pochodzenie. IPN szuka świadków egzekucji z 1943 roku

Styczeń 23rd, 2015 by administrator

IPN szuka świadków niemieckiej egzekucji na Polakach we Lwowie z lata 1943 roku – pisze „Nasz Dziennik”. Kilkudziesięciu Polaków zostało zamordowanych a jak oficjalne przyczyny podawano między innymi udział w zakazanych organizacjach, chowanie Żydów, posiadanie broni lub przywłaszczenie władzy. W rzeczywistości egzekucje były motywowane narodowościowo i politycznie.

Na liście śmierci znalazło się 55 nazwisk. Z informacji odnalezionych przez archiwistów Instytutu Pamięci Narodowej na lwowskim afiszu z grudnia 1943 roku wynika, że wyrok śmierci wykonano na trzydziestu osobach, ale los pozostałych warunkowo ułaskawionych nadal spoczywał w rękach Niemców. 

Teraz IPN publikuje pełną listę ofiar egzekucji. Historycy IPN liczą, że dzięki temu uda się odnaleźć osoby pamiętające tamte wydarzenia i członków rodzin zamordowanych, których relacje umożliwią ustalenie osób odpowiedzialnych za uśmiercenie.

„Nasz Dziennik”

62-latek podpalił pomieszczenie GOPS pod Skierniewicami. Pracownica zginęła

Styczeń 22nd, 2015 by administrator

Jedna osoba zginęła, a czwórka zostały ranne w wyniku pożaru, do którego doszło wskutek rozlania łatwopalnej cieczy w pomieszczeniu gminnego ośrodka pomocy społecznej w Makowie pod spodem Skierniewicami.

Według informacji przekazanych przez pracowników szpitala w Skierniewicach, 62-latek był leczony psychiatrycznie. Mężczyzna od lat korzystał też z pomocy socjalnej. Motywem jego czynu mogła być odmowa prawa do jednego ze świadczeń. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zabójstwa, gdyż 40-letnia pracownica GOPS-u zmarła po półgodzinnej reanimacji. 62-latek został zatrzymany przez policję.

62-latek podpalił pomieszczenie GOPS pod spodem Skierniewicami. Pracownica zginęłaŹródło –

Dorn: Sikorski nie znajdzie dobrego wyjścia

Styczeń 21st, 2015 by administrator

Ludwik Dorn komentował w kontrowersje wokół rozliczania poselskich delegacji, o których pisał tygodnik „Wprost”. – To marszałek Sejmu ma obowiązek znaleźć rozwiązanie. A marszałek Sikorski z racji tego, że tkwi w samym środku, nie znajdzie dobrego wyjścia – stwierdził Dorn.
Tygodnik „Wprost” napisał, że Radosław Sikorski w czasie gdy pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, pobrał łącznie dziesiątki tysięcy złotych zwrotów kosztów za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych. Więcej na ten temat na Wprost.pl: Pan marszałek samochodzik, Kilometry dziwnych tłumaczeń.

Ludwik Dorn stwierdził, że Radosław Sikorski jest obecnie obciążeniem gwoli Sejmu. – Dobrze byłoby, gdyby zaczął myśleć o jakimś honorowym rozwiązaniu. Nie przyłączam się do głosów: „podajcie mi głowę marszałka Sikorskiego na tacy”. Stwierdzam natomiast, że Sejm ma kłopot – dodał. Podkreślił, że w interesie Sejmu jest znalezienie gdy najlepszego wyjścia z tej sytuacji i tym ma obowiązek zająć się marszałek.  Dodał, że w tym wypadku jest to jednak trudne, bo  – gdy ocenił Dorn – sam Radosław Sikorski „tkwi w bezdzietnym środku”.

Agnieszka Radwańska: Navratilova ma mi pomagać przede wszystkim na dużych turniejach

Styczeń 20th, 2015 by administrator

– Na razie jest układ na dużych turniejach i tych, które poprzedzają Wielkie Szlemy – powiedziała Agnieszka Radwańska o współpracy z Martiną Navratilową.

Dodała, że w najbliższych dniach pojedzie do Mami, żeby potrenować z legendarną tenisistką i pod spodem jej okiem przygotować się do nowego sezonu.

Radwańska razem z reprezentacją Polski zmierzy się w lutym 2015 roku w Pucharze Federacji z ekipą Rosji na czele z Marią Szarapową. Obie zawodniczki grały ze sobą już 13 razy, ostatnio w turnieju Masters w Singapurze, dokąd po raz 11-sty rywalizację wygrała Rosjanka. – Warunki będą podobne i będę się chciała jej zrewanżować – zaznaczyła Radwańska.

Madstars.tv/x-news

Agnieszka Radwańska: Navratilova ma mi pomagać przede wszystkim na sporych turniejachŹródło – Madstars.tv/x-news

« Previous Entries